Ekonomi

Hak-İş: Toplu sözleşmeyi seçimden önce mutlaka imzalayacağız

Yozgat Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası’nın ortasındaki Nohutlu Doruğu Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplu iş sözleşmesi töreninde konuşan Arslan, yüksek enflasyonun getirdiği ağır hayat pahalılığına dikkat çekerek, hem devletin hem de devletin işini zorlaştırdığını söyledi. belediyeler bütün imkanlarını seferber ederek ücretleri enflasyonun üzerinde artırdı. .

Yakın zamanda Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü’nün de imzalanacağını belirten Arslan, “Bakanla görüştüm. Bu hafta içinde olmazsa 700 bin kamu emekçisinin toplu sözleşmesini seçimden önce mutlaka imzalayacağız. Cumhurbaşkanımızın açıklaması” İşçiler için ilk andan itibaren ‘Biz enflasyon için işçiyi, emekçiyi ezmeyeceğiz’ zihniyetini 20 yıldır görüyoruz.” dedi.

700 işçi için sözleşme yapıyoruz

Konfederasyonun 14 Mayıs seçimlerini değerlendirirken bazı kriterleri olduğunu anlatan Arslan, “2017’de taşeron sistemini çöpe atmasaydık bugün Yozgat Belediyesi’ndeki 50 arkadaşımızla sözleşme imzalayacaktık. Bugün müteahhitlik yapıyoruz. 700 personel adına.” sözlerini kullandı.

ineboluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu